Producenci

 

Zmiany w przepisach wymuszają na nas segregowanie odpadów organicznych inaczej zwanych "BIO". Choć szczegółowe zasady segregacji określa lokalny odbiorca śmieci, ten rodzaj odpadów to najczęściej wszelkie resztki pochodzenia roślinnego - pozostałości po przygotowywaniu posiłków czy pracach ogrodniczych. 

 

Słusznie zadajemy sobie pytanie jak przechowywać i w czym wyrzucać odpady BIO? Skoro już odseparowaliśmy je od innych śmieci, to dziwne się wydaje, żeby wyrzucać je w plastikowym worku lub foliówce. Może dopóki odpadki są w domu nie wydaje się to problemem, ale widok osiedlowego pojemnika na odpady organiczne wypełnionego foliowymi torebkami jest raczej smutny. Wiele wspólnot wprowadziło zresztą zakaz wyrzucania odpadów BIO w folii.

 

 

 

Idealnym rozwiązaniem jest wyrzucanie resztek pochodzenia roślinnego w przyjaznych środowisku workach stworzonych z roślinnych surowców, dokładniej ze skrobii kukurydzianej. Tak jak resztki organiczne worki na odpady BioBag podlegają całkowitej biodegradacji w warunkach domowych. Do rozpadu nie wymagają specjalnych przemysłowych warunków. Posiadają certyfikat "Compost OK Home", który gwarantuje, że nie pozostawią po sobie toksycznych związków i metali ciężkich.

Świetnym dodatkiem do worków jest wentylowany kosz na śmieci. Dzięki cyrkulacji powietrza odpadki będą schły a nie gniły, co pomoże wyeliminować z domu przykry zapach fermentujących resztek.

 

 

  • Który rozmiar worków BioBag jest dla mnie najlepszy - 6, 8, czy 30 litrów?

Wszystko zależy jak wiele odpadów organicznych produkuje Twoje gospodarstwo domowe. Należy pamiętać, że zgodnie z certyfikatami napełniony worek BioBag podlega procesowi kompostowania i z czasem jego struktura może słabnąć. Po tygodniu wilgotny, nieopróżniony worek może nawet stać się dziurawy. Dlatego ważne jest, by wybrać odpowiedni rozmiar worka.

Dla domów, które produkują niewiele odpadów organicznych idealny będzie najmniejszy worek 6 litrowy, szybciej się zapełniający. Dla gospodarstw domowych, które mają więcej odpadów proponujemy worki 8 litrowe. Te dwa rozmiary będą dobrze pasowały do kosza MaxAir II, zapewniającego odpowiednią wentylację śmieci. 

Dla restauracji i miejsc, gdzie powstaje naprawdę dużo odpadów organicznych najlepszym rozwiązaniem będą worki 30 litrowe. 

 

  • Czy worki kompostowalne BioBag na odpady organiczne zaczną się rozkładać w szufladzie? Czy mogę kupić je na zapas?

Aby zaszedł proces kompostowania konieczna jest obecność mikroorganizmów oraz odpowiednia wilgotność i temperatura. Kiedy przechowujemy worki w szufladzie nic im nie grozi, bez przeszkód można się więc zaopatrzyć w większą ich ilość.

 

Promocje - wysokiej jakości produkty w niskich cenach. Skorzystaj ze świetnej oferty!
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Nie ominą Cię informację o promocjach i nowościach
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl