Producenci
Promocje - wysokiej jakości produkty w niskich cenach. Skorzystaj ze świetnej oferty!
OXFAM Kawa ziarnista Arabica 1kg
OXFAM Kawa ziarnista Arabica 1kg
73,00 zł 69,00 zł
szt.
Koka kawa mielona 250g Pizca del Mundo
Koka kawa mielona 250g Pizca del Mundo
38,00 zł 33,50 zł
szt.
Langano kawa mielona 250g Pizca del Mundo
Langano kawa mielona 250g Pizca del Mundo
38,00 zł 33,50 zł
Ryż basmati z Indii polerowany 450g
Ryż basmati z Indii polerowany 450g
17,00 zł 14,00 zł
Patuca kawa mielona 250g Pizca del Mundo
Patuca kawa mielona 250g Pizca del Mundo
27,00 zł 24,50 zł
"Chcę, aby Europa została pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem na świecie” – kandydatka na szefową Komisji Europejskiej zapowiada „green deal” 0

 

- W ciągu pierwszych 100 dni przedstawię zielony pakt (green deal) dla Europy – zapowiada Ursula von der Leyen tuż przed głosowaniem przez Parlament Europejski jej kandydatury na szefową Komisji Europejskie

 

- Każdy z nas, każda branża musi przyczynić się do redukcji emisji, od lotnictwa przez transport morski do tego, w jaki sposób każdy z nas żyje i podróżuje. Emisje muszą mieć taką cenę, która skłoni nas do zmiany zachowania – podkreślała von der Leyen w czasie swojej przemowy w Parlamencie Europejskim przed głosowaniem jej kandydatury. - Chcę, aby Europa została pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem na świecie – dodała.

 

 

Von der Leyen chce, aby cel osiągnięcia neutralności klimatycznej UE do 2050 był prawnym obowiązkiem. - W ciągu pierwszych 100 dni przedstawię zielony pakt (green deal) dla Europy. Przedstawię projekt unijnego prawa, w którym rok 2050 będzie zapisany” – zapowiedziała. Obecny plan ograniczenie emisji o 40% do 2030 roku, jak oceniła, "to zbyt mało". Jej zdaniem do tego czasu trzeba ograniczenia emisji CO2 o 50-55%. 

Przypomnijmy, na szczycie UE w czerwcu miała zostać podpisana polityczna deklaracja krajów członkowskich osiągnięciu neutralności klimatycznej właśnie do 2050 roku. Deklaracja została zablokowana m.in. przez Polskę reprezentowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei postawa von der Leyen cieszy, ale nie zaskakuje. Dziś w Europie trudno ignorować zielone postulaty. Po pierwsze, to kluczowa sprawa dla przyszłych pokoleń. Po drugie w wyborach do europarlamentu mieliśmy prawdziwą zieloną falę – znaczący wzrost poparcia dla ugrupowań Zielonych, szczególnie w Niemczech.  Pisaliśmy o tym na blogu fairtrend.pl

Oby słowa zamieniły się w czyny.

 

 

KIM JEST SZEF/OWA KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Ursula Von der Leyen zastąpi na stanowisku Jean-Claude’a Junckera. Jej kandydatura na szefową Komisji Europejskiej pojawiła się po sprzeciwie części krajów wobec – jak się wydawało – najbardziej prawdopodobnego kandydata Fransa Timmermansa. Von der Leyen była do tej pory ministrem obrony Niemiec. Jak się wyraziła, jest również zwolenniczką Stanów Zjednoczonych Europy. Politycznie jest chadeczką, prywatnie matką siódemki dzieci.

Rola Komisji Europejskiej jest w uproszczeniu porównywana do roli rządu w krajach członkowskich. Jej kompetencje to wspieranie ogólnych interesów UE, przedkładanie wniosków ustawodawczych i egzekucja prawa. Co ciekawe, KE jest również organem który chroni interesy UE i jej obywateli w kwestiach, którymi nie można zająć się skutecznie na szczeblu krajowym.

Ostatnia głośna dyrektywa zakazująca jednorazowego plastiku w UE od 2021 roku została przegłosowana przez europarlament, ale przygotowano ją właśnie w Komisji Europejskiej.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Nie ominą Cię informację o promocjach i nowościach
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl