Producenci
Promocje - wysokiej jakości produkty w niskich cenach. Skorzystaj ze świetnej oferty!
Jak pakujemy?
Na co dzień staramy się ograniczać do minimum ilość produkowanych przez nas śmieci. Od wszędobylskiego plastiku i łatwości z jaką ludzie sięgają po "siateczki" bolały nas głowy. Zakupy w lokalnym warzywniaku zawsze robimy uzbrojeni w plecak, płócienne torby i woreczki na zakupy. W końcu nie ma chyba nic gorszego niż sterta foliówek, z którymi nie ma później co zrobić.
 
 
Dlatego organizując sklep postanowiliśmy nie iść na kompromisy z plastikiem i folią. Zamówienia pakujemy w pudełka z szarego kartonu, wypełniamy starymi gazetami i kawałkami kartonu. Całość zaklejamy taśmą papierową. Nasze ulotki i wizytówki są wydrukowane na papierze z recyclingu, który tak nam się zresztą spodobał, że używamy go do wszelkich dokumentów.
 
 

Od początku wiedzieliśmy, że będziemy pakować paczki tak, żeby jak najmniej ingerować w środowisko. I jesteśmy konsekwentni. Przesłaliśmy już tysiące paczek spakowanych zero waste i mamy jak najlepsze doświadczenia (oraz satysfakcję!).

 

 

 

Jak to wygląda w szczegółach?

  •  wykorzystujemy to, co już mamy

W naszym biurze jest mnóstwo pudeł. Nie wyrzucamy tych, w których przychodzą do nas dostawy, tylko odkładamy i wykorzystujemy do przesyłania zamówień. Czasami robi się z nich prawdziwy labirynt, ale trudno – znosimy to, bo wiemy, że nie można sobie pozwolić na marnotrawstwo.

  • pakujemy tylko w pudła niebielone

Jeśli nie mamy odpowiedniego pudełka na dane zamówienie, korzystamy z kupionych – ale uwaga – niebielonych kartonów. Dlaczego? Przecież, żeby wybielić materiał papierniczy potrzeba środków chemicznych, które prędzej czy później trafią do środowiska. Jeśli pojawi się u Was nasza paczka z bielonym kartonem, to znak, że jest to pudełko z odzysku.

  • używamy papierowych wypełniaczy, najczęściej gazet

Nasze paczki wypełniamy głównie gazetami i pociętymi kawałkami kartonu. Nie kupujemy dodatkowych wypełniaczy, używamy tego, co i tak trafiłoby na śmietnik. Jeśli nie macie dostępu do zapasu starych gazet, a musicie dużo wysyłać: odezwijcie się do lokalnych redakcji, urzędów, bibliotek – mają prenumeraty na prasę i codziennie zbiera się sporo przydatnego materiału. Jeśli wysyłacie rzadko – na pewno znajdziecie stare zeszyty, notatki i tego typu rzeczy.

  •  zabezpieczamy paczki papierową taśma klejąca

Niby nic, prawda? Taka niewielka foliowa taśma zabezpieczająca, jaki to może być problem? Ale pomnóżmy to przez setki tysięcy… pewnie miliony paczek wysyłanych w samej tylko Polsce! I to już nie jest nic, a góra śmieci, która będzie zalegać w środowisku przez tysiące lat. My korzystamy wyłącznie z papierowej taśmy klejącej z klejem z ziemniaka (!).

  • nie korzystamy z folii zabezpieczającej paczkę (strechu)

Jesteśmy często naprawdę zaskoczeni, gdy dostajemy paczkę w porządnym pudle, a dodatkowo zabezpieczone owijką foliową. To naprawdę nie ma sensu. Nigdy nie korzystaliśmy z takich folii i nie żałujemy.

  • list przewozowy drukujemy na niebielonym papierze z recyklingu, bez plastiku

Na pewno zwróciliście uwagę, że praktycznie wszystkie paczki mają na sobie śliskie naklejki albo listy przewozowe czy faktury są wsunięte do plastikowej przezroczystej osłonki. To bardzo sprawne, szybkie rozwiązanie… z którego świadomie zrezygnowaliśmy. Nasze listy przewozowe drukujemy wyłączenie na niebielonym papierze.

  • używaj kleju w aluminiowej tubce

Przyznajemy, to najbardziej męcząca część pakowania. Chociaż ma w sobie też coś z powrotu do przedszkola 😉 Siedzimy i kleimy listy przewozowe, jak kiedyś ozdoby w laurkach.

Korzystanie z kleju w tubce jest więc nieco bardziej czasochłonne i może trochę wysuszać dłonie, dlatego polecamy pracę w rękawiczkach.

 

Czy przesyłki zero waste są dobrze zabezpieczone na wypadek stłuczenia?

Wiele osób jest przekonanych, że jeśli wysyła coś delikatnego, to bez folii bąbelkowej się nie obędzie. W Fair Trend zaryzykowaliśmy i mieliśmy rację. Przesłaliśmy już tysiące paczek, bardzo często ze słoikami, szklanymi butelkami i nigdy nie otrzymaliśmy zgłoszenia o uszkodzeniu w transporcie.

 

Czy przesyłki zero waste są dobrze zabezpieczone na wypadek zamoczenia?

To jest pewne ryzyko. Jednak, podobnie jak w przypadku stłuczeń – nigdy nie dostaliśmy informacji, że paczka zamokła w drodze.

 

Czy pakowanie bez plastiku jest trudne?

Jest nieco trudniejsze niż powszechnie stosowane metody. Wymaga organizacji i zajmuje trochę więcej czasu. Ale wiecie co? Nasza wygoda nie jest najważniejsza. To właśnie lenistwo i wygodnictwo wpędziło planetę w takie kłopoty!


***


Przy odbiorze osobistym można również wybrać opcję "z ręki do ręki", bez żadnych dodatkowych opakowań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Nie ominą Cię informację o promocjach i nowościach
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl